Stworzenie radia internetowego
2 mins read

Stworzenie radia internetowego

Stworzenie własnego radia internetowego nie jest trudne a nie mniej jednak wymaga sporej wiedzy w tym odpowiedniego sprzętu oraz dobranego oprogramowania. Samo nadawanie audycji to jest niewiele bo sama konfiguracja zajmuje troszkę aby dostosować wszystko głos i mixowanie tak aby inni mogli was dobrze słyszeć.

Na start na pewno będziemy potrzebować serwera SHOUTcast wraz z autopilotem tak zwanym dj który będzie grał audycje bez waszej obecności gdy nie będzie nadawał żaden prezenter w waszym radiu.  To wybieracie jaki rodzaj muzyki wasze stacja będzie grała.

Bycie prezenterem potrwa dużo czasu zanim się nauczysz wszystkiego niby nie jest to trudne ale zanim nabierzesz do tego wprawy i wiedzy to trzeba poczekać samo to tak nie przychodzi jak każdemu może się wydawać. Aby zdobyć doświadczenie trzeba się nauczyć techniki radiowej.

Na start pierwszej audycji wystarczy nam mikrofon i odpowiednie oprogramowanie do nadawania audycji. Pamiętajmy ze mikrofon tez ma znaczenie gdyż każdy ma zupełnie inna jakość. Mogą tez być słuchawki z mikrofonem. Tani sprzęt który kupimy to nie oznacza ze będzie dobry i doskonały prosimy się nie sugerować cena a dobrać odpowiedni akcesoria według uznania.

Najczęściej używane programy do nadawania audycji: Radio Boss, Mixxx, VirtualDj, Sam Brodcaster. Dawniej to było Winnamp + DSP SHOUTcast jak dobrze pamiętamy.

Jak wiadomo jak powstaje stacja radiowa to i przeważnie strona radiowa. Stworzyć bardzo ciekawe radio wymaga bardzo dużo waszej pracy i wkładu a czego się nie robi dla hobby związanego byciem prezenterem itp. a potem tylko rozwój na dalsze lata. Aby spełnić swoje marzenia to nie trzeba dużo wystarczy aby działać w tym kierunku.

Wybrany artykuł będzie rozwijany a to dzięki wam czekamy na wasze propozycje.